O společnosti ANTIK Telecom

ANTIK Story

Igor Kolla

Společnost ANTIK Telecom je úspěšnou a etablovanou společností, která působí na telekomunikačním trhu přes 20 let. Založil ji Ing. Igor Kolla ještě během studia na vysoké škole - dnešní Technické univerzitě v Košicích. Mezi první aplikace patřilo řešení pro implementaci titulků do TV vysílání. Krátce na to se společnost stala známou i za hranicemi Slovenska zařízeními na kódování a dekódování analogového TV vysílání, která si objednávali mnozí světoví operátoři kabelových televizních sítí.

V roce 2000 společnost zprovoznila svoji první internetovou síť v Košicích a postupně se vypracovala na jednoho z největších telekomunikačních operátorů na Slovensku. V současnosti provozuje vlastní síť, jejímž prostřednictvím poskytuje připojení k internetu, telefonování, satelitní i IPTV televizi. Díky kvalitním službám a servisu roste počet zákazníků, mezi které patří domácnosti, firmy i veřejné instituce.

Neustále pokračující vývoj zařízení pro IP televizi, pod kterým jsou podepsáni šikovní HW a SW specialisté ze Slovenska a České republiky, otevírá společnosti dveře i do zahraničí. Uznání získává ANTIK Telecom na největších globálních veletrzích v daném odvětví - IPTV World Forum v Londýně, IBC v Amsterdamu, NABShow v Las Vegas či SCTB v Moskvě.

ANTIK se kromě poskytování telekomunikačních služeb domácnostem věnuje také výrobě, vývoji a distribuci zařízení pro IP telefonii a zejména digitální televizi. Od roku 2010 funguje speciální výzkumně-vývojová laboratoř v oblasti digitálního zpracování obrazu.